ÁLTALÁNOS TUDNIVALÓK
Múzeumpedagógusok és elérhetőségeik:
Bán-Szabó Edit – szabo.edit@derimuzeum.hu, mobil: +36 (20) 542-9958
Molnár Szilvia – molnar.szilvia@derimuzeum.hu, mobil: +36 (20) 542-9958
Nagy-Lavotha Zsuzsanna – lavotha.zsuzsanna@derimuzeum.hu, mobil: +36 (20) 542-9958
A múzeumpedagógiai foglalkozások időtartama 45–60 perc.
A foglalkozások időpontja
hétfő: zárva
kedd–péntek: 10.00–16.00
(Utolsó foglalkozás kezdési időpontja: 15.00)
Létszám: 1 osztály (max. 35 fő)
Foglalkozások díja: 400 Ft/fő (kísérő pedagógusoknak díjtalan)
A foglalkozásokra bejelentkezni 1 héttel korábban szükséges!
A csoport késése esetén kérjük, mihamarabb jelezze számunkra a megadott elérhetőségeink egyikén! A programok megtartását maximum 20 perc késéssel tudjuk garantálni. A 20 percet meghaladó időtartam esetén naptárunk telítettségétől függően vállaljuk a programot. Lehetőség van új időpont foglalására.
Lehetőségekhez mérten tudunk igazodni a programok során az egyéni igényekhez.
Nagyerdő élővilága – Erdő, erdő kerek erdő – fogyatékkal élők számára
A foglalkozás során a résztvevők az erdő lakóival találkozhatnak a kiállítás egységeiben. Felfedeznénk az erdő lakóinak hangjait, titkait és szokásait. Megismerkednénk a Nagyerdőt alkotó jellegzetes fák leveleivel, terméseivel. Foglalkozás során a résztvevők igazi levelek segítségével alkothatnak, színezhetnek saját díszítésű leveleket.
Híd a sár fölé – városunk, Debrecen
Miért volt Debrecen főterén „nagyhíd”, ha nincs is folyó? A résztvevők a foglalkozás során megismerkedhetnek Debrecen város történetével és jelképeivel. Megismerkedhetnek Debrecen címerképének szereplőival a főnixmadárral, a báránnyal és a pálmafával. A foglalkozás végére kiderül ki lehetett teljes jogú polgári lakos díszoklevéllel.
Arany Egyszarvú Patika – Egészségünk megőrzése
A résztvevők a kiállításban megnézhetik az egykori Arany Egyszarvú Patika XVIII. századi berendezését. Találkozhatnak a résztvevők állatokkal, növényekkel, receptekkel, különös jelentésű szavakkal amik mind-mind megtalálható egy patikában. Megismerhetik, hogyan éltek és dolgoztak ez egykori patikusok, megismerkedhetnek a patikus laboratóriumának eszközeivel: lombik, mozsár, mérleg. Beszélgetünk az egészségünk megőrzésének fontosságáról, a gyógynövények rejtelmeiről, mi a teendő ha betegek leszünk.