FőoldalHírekTe beszélnél róla? Mi igen!

Te beszélnél róla? Mi igen!

A Déri Múzeum új, kizárólag felnőtteknek szóló rendezvénysorozata egyedi témákat dolgoz fel, meglepő módon.

Az érdeklődők szakértő előadók vezetésével nyerhetnek betekintést olyan érdekes kulturális és történelmi jelenségekbe, mozzanatokba, melyek korokon átívelően mindig is izgatták az emberiség képzeletét. A sorozat első találkozójának témája az ókori szerelem volt, március 22-én a második est a „Szamurájok és a keresztény vér” címet kapta. Pataki-Tóth Angelika, a Károli Gáspár Református Egyetem oktatója többek között arra felel majd: Mi a különbség az európai és a japán kereszténység között? Hogyan tudott egy új vallás meggyökerezni és elterjedni a hagyományait szigorúan őrző szigetországban? Kik voltak a japán kereszténység mártírjai? A lebilincselő téma mellé a szervezők a helyszínre varázsolják Japán legősibb, a távol- keleti italok között is a legegyedibb alkoholos italát, a szakét. Középpontban az ismeretterjesztés, az izgalom, a borzongás!

2024. március 6.