FőoldalHírek175 év -175 tárgy

175 év -175 tárgy

Ebben az évben emlékezünk az 1848/49-es magyar forradalom és szabadságharc 175. évfordulójára.

Debrecen számára az 1849-es év kiemelkedő fontosságú volt. A Habsburg-ház trónfosztása, a Függetlenségi Nyilatkozat végleges megszövegezése és kihirdetése, Kossuth kormányzóelnökké választása mind debreceni vonatkozású történelmi esemény. A Déri Múzeum Zoltai Lajos termében az évforduló előtt emlékkiállítással tiszteleg, melyen a legendás magyar fegyvernem, a huszárság történetéből is felvillant részleteket. Az időszaki tárlat Debrecen városának napján, 2024. április 11-én 175 év - 175 tárgy címmel nyílik meg.

2024-ben emlékezünk Munkácsy Mihály születésének 180. évfordulójára is. A Déri Múzeum méltán leghíresebb tárgyegyüttese a Krisztus trilógia. A jeles dátum kapcsán az új kiállításban egy olyan Munkácsy alkotás is látható lesz, amely Debrecenben még sosem járt. Ezzel a művel mind a festőművész, mind a szabadságharc emléke előtt méltón tiszteleghet a Déri Múzeum.

2024. március 6.