FőoldalHírekA Déri Múzeum elé érkezik a Petőfi-busz!

A Déri Múzeum elé érkezik a Petőfi-busz!

Debrecenben szeptember 12-től 15-ig 10-től 18 óráig látogatható

„Átröpűlök hosszában hazámon” címmel 2022 szeptember 1-jén indult útjára a Petőfi Irodalmi Múzeum vándorkiállítása, amely a Petőfi Sándor-emlékév alkalmából jött létre. A múzeum-busz első állomása a költő szülővárosa, Kiskőrös volt, amelyet azóta számos további település követett.

Az utazókiállítás célja, hogy Magyarországon, valamint határainkon túl is minél több emberhez juttassa el Petőfi Sándor életművét és mutassa be életútját. A tárlat a haladás, sebesség, út, utazás fogalmaiból indul ki, és az aktuális kutatásokra alapozva, egyedi megközelítéssel mutatja be Petőfi személyiségét, munkásságának ismert darabjait.

Debrecenben szeptember 12-től 15-ig 10-től 18 óráig ingyenesen látogatható. Csoportok számára regisztrálni, illetve időpontot foglalni a 06/30 1650-315 telefonszámon 2023. szeptember 7- 14-ig 9-15 óra között lehet.

2023. szeptember 7.