FőoldalHírekDEBRECENI KIÁLLÍTÁSSAL NYITOTT A RÓMAI MODERN MŰVÉSZETEK GALÉRIÁJA

DEBRECENI KIÁLLÍTÁSSAL NYITOTT A RÓMAI MODERN MŰVÉSZETEK GALÉRIÁJA

A Galleria d'Arte Moderna vírus utáni időszámítása azzal a Moholy-Nagy László és magyar kortársainak művészetét bemutató kiállítással kezdődött, amely az Antal-Lusztig-gyűjteményből érkezett. A galéria és a debreceni Déri Múzeum szervezésében, a Római Magyar Akadémia közreműködésével megvalósult tárlat A látás forradalma ˗ A Bauhaus felé címmel 2019. november 28-tól volt látható a helyszínen. A pandémia miatt márciusban bezárt az intézmény, ám az olasz szakemberek kérésére ezzel a kiállítással is nyitotta meg újra kapuit május 18-án. Az Antal-Lusztig- gyűjteményből készült válogatás előreláthatóan augusztus 23-ig várja majd Róma belvárosában a látogatókat.

2020. június 10.