FőoldalHírek55xAdy avagy a költő és a Z generáció

55xAdy avagy a költő és a Z generáció

December 19-én vasárnap 18 órakor a Karakter 1517 Könyvesbolt és Kávézóban az Ady Endre Gimnázium diákjai rövid műsort adnak, amely a Déri Múzeum gondozásában megjelent 55xADY című kötetet mutatja be.

A könyvet dr. Lakner Lajos irodalomtörténész szerkesztette és Grela Alexandra illusztrálta. A művésznek, aki 2021-ben elnyerte az Év illusztrátora címet, nemrég kiállítása is nyílt a Debreceni Irodalom Házában. A tárlat egészen jövő nyárig látogatható, az alkotóval azonban az érdeklődők a diákok rövid műsora után is találkozhatnak. Grela Alexandra ugyanis a Kávézóban dedikálja az új kötetet, amely a Déri Múzeumban, de a helyszínen is megvásárolható.

A diákok műsorukban olyan Ady-verseket adnak elő, melyek a kötetet olvasva megszólították őket. Előadásuk mutatja a viszonyt a Z generáció - a 16-19 évesek - és a 144 éve született költő között.

A versmondók:

Asszú Ábel, Barankai Réka, Lapos Imola, Málnási Miron, Molnár Panna, Molnár Zsófia, Mrena Dorka, Palotai Réka, Pusztai Mór, Sustyák Janka.

Művészeti vezető: dr. Bagossi Edit

2021. december 16.