FőoldalHírekPadlások, pincék, kamrák kincsei

Padlások, pincék, kamrák kincsei

A Kárpát-medence fazekasközpontjai egy magángyűjteményben címmel - a Déri Múzeum kiadásában, P. Szászfalvi Márta etnográfus-muzeológus szerkesztésében - jelent meg dr. Sipos József kötete.

A magyar népi kerámiával kapcsolatban számos publikáció látott már napvilágot, melyek többsége elsősorban a díszkerámiákra helyezte a hangsúlyt. Dr. Sipos József kerámiakutató–magángyűjtő az elmúlt több mint ötven évben a Kárpát-medence számos fontos fazekasközpontját felkeresve, szakmai szempontok mentén alakította ki értékes gyűjteményét. A könyv saját, és az idők folyamán a Déri Múzeum tulajdonába került kerámiagyűjteményét tárja a nagyközönség elé. A gazdag képanyaggal illusztrált válogatás szinte az egész Kárpát-medence fazekasságát, főként a kevésbé ismert használati edényeket mutatja be. A kötet a magyar népművészet egyik legszínpompásabb ágát, a népi kerámiaművészetet kívánja gazdagítani.

A könyv megjelenését a Nemzeti Kulturális Alap támogatta.

2021. február 8.