FőoldalHírekMerjünk életet menteni!

Merjünk életet menteni!

Három debreceni helyszínen lesz Élet Mentő Pont

Az Országos Mentőszolgálat „életmentő márkát” alapított. A kezdeményezés célja, hogy a márkához csatlakozó cégek, vendéglátóhelyek, üzletek, sportlétesítmények, szolgáltatók teremtsék meg az azonnali életmentés feltételeit arra az esetre, ha valaki éppen ott kerül hirtelen életveszélybe, például hirtelen szívmegállás miatt újraélesztésre szorul. Az Élet Mentő Pont minősítés feltétele, hogy az ott dolgozók elsajátítsák az életmentés alapjait, és legyen a helyszínen egy bárki által használható defibrillátor is. A mai napon Debrecenben az Aquaticum Debrecen Termál és Wellness Hotel, a HBZ Hanna Bahor Zárcentrum Kereskedelmi Kft. és a Déri Múzeum kapta meg az Élet Mentő Pont védjegyet. A társadalmi összefogás jelentőségét mutatja az is, hogy a Déri Múzeum az NI Hungary Kft. pénzadományának köszönhetően vásárolta meg a 600 ezer forint értékű gyermek és felnőtt életmentésre is alkalmas elektromos defibrillátort.

2022. augusztus 9.