Déri Múzeum

Magángyűjtemények helye/helyzete a közgyűjteményekben

A Déri Múzeumban tartott konferencia a Párhuzamosok találkozása című kiállításhoz kapcsolódott. A résztvevőket elsőként dr. Angi János igazgató köszöntötte, majd Magyari Márta tárvezető, a kiállítás kurátora beszélt a múzeum néprajzi tárában található magángyűjteményekről. A résztvevők ezt követően
Császi Irén: Holló Valéria gyűjteménye a Dobó István Vármúzeumban, Pusztai Zsolt: Kun Zsigmond gyűjteménye Mezőtúron, Szabó Sarolta: A Péchy-Kovács házaspár gyűjteménye a nyíregyházi múzeumban és Viszocky Ilona: Barna György gyűjteménye a Herman Ottó Múzeumban című előadásait hallgathatták meg.
Délben a Déri Múzeum új kamarakiállítását P. Szalay Emőke nyitotta meg, majd dr. Sipos József vitatott kérdésekről szólt a magyar népi kerámia kutatásában,
Vörösváry Ferenc pedig képes könyvbemutatót tartott a Kárpát-medence kerámiaművészetéről. A jó hangulatú találkozót P. Szászfalvi Márta tárlatvezetése zárta a Párhuzamosok találkozása című kiállításban.