Déri Múzeum

A Cívis Város régészeti öröksége

Nyolcezer év történelméről mesél a látogatóknak a Déri Múzeum új előadássorozata. A november végén útjára indított találkozókon a „Cívis Város régészeti öröksége” címmel Debrecen és a közigazgatásilag hozzá tartozó területeken előkerült leletek alapján tanulmányozhatjuk múltunkat. Az újkőkortól a múlt századig, „Nyilas Misi koráig” gazdag anyag került elő, különösen az elmúlt harminc év földmunkával járó beruházásait megelőző, a törvény előírta feltárások nyomán. A munkák kapcsán 37 hektárnyi területet sikerült feltárni. Ez a hatvannál több helyszín sajátos mozaikjával színes képet tár elénk a város föld alatti múltjáról.

A rendezvény első előadása városunk környékén az újkőkor időszakáról szólt, december 13-án pedig Élet a Pap tava előtt - Rézkori települések és temetők Debrecenben címmel folytatódik.